
Nr. 2 i kåringen av Årets klubb i OBOS-ligaen
Hvert år kårer ligasponsor OBOS i samarbeid med klubbenes egen interesseorganisasjon Norsk Toppfotball «Årets klubb i OBOS-ligaen». Denne prisen handler ikke om sportslige prestasjoner, men om det som skjer utenfor banen, det vil si i klubbadministrasjonen, på markedssiden, i forhold til fans og publikum og økonomistyring.
Som nyopprykket klubb har vi lagt oss i selen for å levere et så godt produkt som mulig, samtidig som vi har vært opptatt av å beholde vårt særpreg.
Det var vår opprykkskollega Åsane som stakk av med seieren.
- Åsane Fotball har stått for et imponerende comeback på det nest høyeste nivået i norsk fotball både på og utenfor banen. På tross av en liten administrasjon og en særdeles krevende sesong har man klart å få mye ut av begrensede ressurser. Klubbens administrative arbeidet preges gjennomgående av en positiv JA-holdning. Åsane har lagt ned et solid stykke arbeid for å imøtekomme krav og forventninger fra ligapartner OBOS og Norsk Toppfotball, fastslår Eddie Chr. Thomas i OBOS.
-Verdt å merke seg er det også at en annen nyopprykket klubb, Grorud IL, ender på 2. plass, mens Hamarkameratene inntar bronseplass.
- At vi har to nyopprykkede klubber på de to øverste plassene er rett og slett imponerende. Det sier nok litt om at det også jobbes godt lenger nede i divisjonene, klubbene som rykker opp i OBOS-ligaen virker mye bedre rustet for dette nå, enn da vi overtok som ligasponsor for seks år siden. HamKam er jo med i toppen av denne kåringen for tredje året på rad, det vitner jo også om at det jobbes godt på Briskeby, sier Thomas.
Vi takker juryen for gode ord, og lover at vi skal levere et enda bedre produkt neste år!